Universitatea Tehnică "Gheorghe Asachi" din Iaşi

.

Home › Secretariat

 

Facultatea de Arhitectura “G. M. Cantacuzino”

Secretar facultate: Prof. Otilia Stefanescu

Fax: 0232 211 595

E-mail: arhitect@ce.tuiasi.ro

 

Facultatea de Automatica si Calculatoare

Secretar sef: Ing. Matcu – Zbranca Elena

Telefon: 0232 278 680 (interior 1335)

Secratari: Ec. Cosmici Vasilica, Prof. Ganciu Alina Mihaela, Ing. Nastasiu Monica, Ec. Tarabuta Alina

Telefon: 0232 278 680 (interior 1331)

 

Facultatea de Inginerie Chimica si Protectia Mediului

Secretar sef: Ing. Simona Hodea

Telefon: 0232 278 683 (interior 2135)

Fax: 0232 271 311

E-mail: decanat@ch.tuiasi.ro

Secretar: Ing. Luciana Tudosie

Interior 2105

Secretar: Jurist Elena Amalia Moruzi

Interior 2105

Secretar: Ing. Oana Adriana Bordeanu

Interior 2140

 

Facultatea de Constructii si Instalatii

Secretar sef: Mariana Florea

Telefon: 0232 254 638

E-mail: flormar@ce.tuiasi.ro

Secretar CCIA, CFDP, IU, taxe, burse: Iulia Bumbu

Interior 1480

Secretar Colegiu, Seral, Master: Violeta Herea

Interior 1446

E-mail: vherea@ce.tuiasi.ro

Secretar Instalatii, Engleza, Studenti straini: Rodica Vatra

Interior 1479

Secretar anii I si II: Dorina Ignat

Interior 1479

Secretar: Cleopatra Verdes

Interior 1479

E-mail: cleopatra@ce.tuiasi.ro

 

Facultatea de Constructii de Masini si Management Industrial

Secretar sef (Evidenta studenti domeniile Inginerie Mecanica si Inginerie Economica, Specializarile Mecanica Fina, Masini si Sisteme Hidraulice si Pneumatice, Inginerie Economica in Domeniul Mecanic): Nela Franc

Telefon: 232 278 680 (interior 2307)

Fax: 232 242109

E-mail: secretariat@tcm.tuiasi.ro

Secretar facultate (Evidenta domeniul Inginerie Industriala, Specializarile Tehnologia Constructiilor de Masini, Masini si Sisteme de Productie, Utilajul si Tehnologia Sudurii): Maria Chirila

Telefon: 232 278 680 (interior 2308)

Secretar facultate ( Evidenta studenti de la Master – toate specializarile): Mihaela Cojocariu

Telefon: 232 278 680 (interior 2308)

E-mail: m_cojocariu@yahoo.com

 

Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei

Secretar sef: Ing. Daniela Barbuta

E-mail: dbarbuta@etc.tuiasi.ro

Secretar facultate: Ing. Iuliana Pantilimonescu

E-mail: ipantilimonescu@etc.tuiasi.ro

Secretar facultate: Prof. Ramona Grigoras

E-mail: rpopovici@etc.tuiasi.ro

 

Facultatea de Inginerie Electrica, Energetica si Informatica Aplicata

Secretar sef: Ing. Rotariu Mioara

Telefon: 0232 278 683 (interior 1110)

E-mail: secretariat@ee.tuiasi.ro

Secretar: Caras Elena

Interior 1108

E-mail: ecaras@ee.tuiasi.ro

Secretar: Prof. Nechita Florentina

Interior 1513

E-mail: nechita@ee.tuiasi.ro

Secretar: Ing. Zet Felicia

Interior 1516

E-mail: fzet@ee.tuiasi.ro

 

Facultatea de Hidrotehnica, Geodezie si Ingineria Mediului

Secretariat Stiintific: Prof. Dr. Ing. Florian Stanescu

Telefon: 0232 270 804, 0232 278 683 (interior 2151)

 

Facultatea de Mecanica

Secretar sef: Ing. Mihaela Samoil

Telefon: 0232 232 337, 0232 278 683 (interior 2192)

E-mail: msamoil@mail.tuiasi.ro

Secretar: Ing. Maria Misinciuc

Telefon: 0232 232 337, 0232 278 683 (interior 2234)

E-mail: mmisin@mail.tuiasi.ro

 

Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor

Secretar facultate: Ing. Petronela Chirila

Telefon/ Fax: 0232 230 009

E-mail: petronelach2@yahoo.com

 

Facultatea de Textile Pielarie si Management Industrial

Secretar sef: Ing. Geta Boros

E-mail: gboros@tex.tuiasi.ro

Secretar facultate: Ing. Ligia Ciubotaru

E-mail: cligia57@yahoo.com

Secretar facultate: Mina Vasai

E-mail: vasaimina@uahoo.com

Secretar facultate: Maria Garlea

E-mail: mgarlea@tex.tuiasi.ro

.

Deschidere an universitar 2016 - 2017 TUIAȘI

  • Deschidere an universitar 2016 - 2017 TUIAȘI
  • TUIAȘI 200: Dezvelirea picturilor din Aulă
  • TUIAȘI 200: Universitatea prin ochii studenților
  • TU ești viitorul Universității Tehnice!
  • Iasi Educational Trade Show 2012
  • TUIAȘI 200: Adunare festivă de Zilele Universității
  • Facultatea de Arhitectură | Inspirație și levitați
  • Marșul Absolvenților TUIAȘI | Ediția 2012
  • Admitere 2014 TUIAȘI
  • Viitorul este absolvent al Universității Tehnice
  • Campus Studențesc Tudor Vladimirescu - 3D
  • Admitere septembrie 2015 TUIAȘI
  • Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iași vă urează Sărbători Fericite!
  • Spot admitere TUIASI 2016
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 1
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 2
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 3
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 4
  • Cantina „Tudor Vladimirescu"

Modernizarea Campusului „Tudor Vladimirescu”

Modernizarea Campusului „Tudor Vladimirescu”