Universitatea Tehnică "Gheorghe Asachi" din Iaşi

.

Home › Secretariat

 

Facultatea de Arhitectură „G. M. Cantacuzino”

Secretar facultate: Prof. Otilia Ștefănescu

Fax: 0232 211 595

E-mail: arhitect@ce.tuiasi.ro

 

Facultatea de Automatică și Calculatoare

Secretar șef: Ing. Matcu – Zbranca Elena

Telefon: 0232 278 680 (interior 1335)

Secratari: Ec. Cosmici Vasilica, Prof. Ganciu Alina Mihaela, Ing. Nastasiu Monica, Ec. Tarabuta Alina

Telefon: 0232 278 680 (interior 1331)

 

Facultatea de Inginerie Chimică și Protecția Mediului

Secretar sef: Ing. Simona Hodea

Telefon: 0232 278 683 (interior 2135)

Fax: 0232 271 311

E-mail: decanat@ch.tuiasi.ro

Secretar: Ing. Luciana Tudosie

Interior 2105

Secretar: Jurist Elena Amalia Moruzi

Interior 2105

Secretar: Ing. Oana Adriana Bordeanu

Interior 2140

 

Facultatea de Construcții și Instalații

Secretar șef: Mariana Florea

Telefon: 0232 254 638

E-mail: flormar@ce.tuiasi.ro

Secretar CCIA, CFDP, IU, taxe, burse: Iulia Bumbu

Interior 1480

Secretar Colegiu, Seral, Master: Violeta Herea

Interior 1446

E-mail: vherea@ce.tuiasi.ro

Secretar Instalatii, Engleza, Studenti straini: Rodica Vatra

Interior 1479

Secretar anii I si II: Dorina Ignat

Interior 1479

Secretar: Cleopatra Verdes

Interior 1479

E-mail: cleopatra@ce.tuiasi.ro

 

Facultatea de Construcții de Mașini și Management Industrial

Secretar șef (Evidența studenți domeniile Inginerie Mecanică și Inginerie Economică, Specializările Mecanică Fină, Mașini și Sisteme Hidraulice și Pneumatice, Inginerie Economică în Domeniul Mecanic): Nela Franc

Telefon: 232 278 680 (interior 2307)

Fax: 232 242109

E-mail: secretariat@tcm.tuiasi.ro

Secretar facultate (Evidența domeniul Inginerie Industrială, Specializările Tehnologia Construcțiilor de Mașini, Mașini și Sisteme de Producție, Utilajul și Tehnologia Sudurii): Maria Chirilă

Telefon: 232 278 680 (interior 2308)

Secretar facultate (Evidența studenți de la Master – toate specializările): Mihaela Cojocariu

Telefon: 232 278 680 (interior 2308)

E-mail: m_cojocariu@yahoo.com

 

Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației

Secretar sef: Ing. Daniela Barbuta

E-mail: dbarbuta@etc.tuiasi.ro

Secretar facultate: Ing. Iuliana Pantilimonescu

E-mail: ipantilimonescu@etc.tuiasi.ro

Secretar facultate: Prof. Ramona Grigoras

E-mail: rpopovici@etc.tuiasi.ro

 

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică și Informatică Aplicată

E-mail secretariat: secretariat@ee.tuiasi.ro

Secretar șef facultate: Felicia Zet

Telefon: 0232 278 683 (interior 1110);  0232701110

E-mail: fzet@tuiasi.ro

Secretar facultate: Nechita Florentina

Telefon: 0232 278 683 (interior 1513);  0232701513

E-mail: nechita@tuiasi.ro

Secretar facultate: Caras Elena

Telefon: 0232 278 683 (interior 1108);  0232701108

E-mail: ecaras@tuiasi.ro

Secretar facultate: Cătălina Cercel

Telefon: 0232 278 683 (interior 1516);  0232701516

E-mail: catalina.cercel@tuiasi.ro

Secretar facultate: Eugenia Sainciuc

Telefon: 0232 278 683 (interior 1516);  0232701516

E-mail: sainciuc@tuiasi.ro

 

Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie și Ingineria Mediului

Secretariat Științific: Prof. dr. ing. Florian Stănescu

Telefon: 0232 270 804, 0232 278 683 (interior 2151)

 

Facultatea de Mecanică

Secretar șef: Ing. Mihaela Samoil

Telefon: 0232 232 337, 0232 278 683 (interior 2192)

E-mail: msamoil@mail.tuiasi.ro

Secretar: Ing. Maria Misinciuc

Telefon: 0232 232 337, 0232 278 683 (interior 2234)

E-mail: mmisin@mail.tuiasi.ro

 

Facultatea de Știinta și Ingineria Materialelor

Secretar facultate: Ing. Petronela Chirila

Telefon/ Fax: 0232 230 009

E-mail: petronelach2@yahoo.com

 

Facultatea de Textile - Pielărie și Management Industrial

Secretar șef: Ing. Geta Boros

E-mail: gboros@tex.tuiasi.ro

Secretar facultate: Ing. Ligia Ciubotaru

E-mail: cligia57@yahoo.com

Secretar facultate: Mina Vasai

E-mail: vasaimina@uahoo.com

Secretar facultate: Maria Garlea

E-mail: mgarlea@tex.tuiasi.ro

 

.

ADMITERE 2017 | Fii parte din știința viitorului

  • ADMITERE 2017 | Fii parte din știința viitorului
  • TUIAȘI 200: Dezvelirea picturilor din Aulă
  • TUIAȘI 200: Universitatea prin ochii studenților
  • TU ești viitorul Universității Tehnice!
  • Iasi Educational Trade Show 2012
  • TUIAȘI 200: Adunare festivă de Zilele Universității
  • Facultatea de Arhitectură | Inspirație și levitați
  • Marșul Absolvenților TUIAȘI | Ediția 2012
  • Admitere 2014 TUIAȘI
  • Viitorul este absolvent al Universității Tehnice
  • Campus Studențesc Tudor Vladimirescu - 3D
  • Admitere septembrie 2015 TUIAȘI
  • Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iași vă urează Sărbători Fericite!
  • Spot admitere TUIASI 2016
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 1
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 2
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 3
  • Spot Admitere TUIAȘI 2016 4
  • Deschidere an universitar 2016 - 2017 TUIAȘI
  • Cantina „Tudor Vladimirescu"