Universitatea Tehnică "Gheorghe Asachi" din Iaşi

.

Home › Membrii Senatului Universităţii Tehnice “Gheorghe Asachi” din Iaşi

UNIVERSITATEA TEHNICĂ „GHEORGHE ASACHI” DIN IAŞI

SENATUL

 

CONDUCEREA SENATULUI

LEGISLATURA 2016 – 2020

 

 

 

Funcţia

Numele şi prenumele

Preşedinte Senat

Prof.univ.dr.ing. Doru Adrian PĂNESCU

Vicepreşedinte Senat

Prof.univ.dr.ing. Ion BOGDAN

Secretar Senat

Conf.univ.dr.ing. Tania Mariana HAPURNE

 

 

MEMBRII SENATULUI

LEGISLATURA 2016 - 2020

 

Nr. crt.

Gradul didactic

Numele şi prenumele

Facultatea

Funcția

1

Prof.dr.ing.

ADAM Maricel

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Membru Senat

2

Prof.dr.ing.

BACIU Constantin

Facultatea de Ştiinţa şi Ingineria Materialelor

Președinte C2

3

Conf.dr.ing.

BĂDĂRĂU Gheorghe

Facultatea de Ştiinţa şi Ingineria Materialelor

Membru Senat

4

Prof.dr.ing.

BEJAN Liliana Emilia

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

5

Prof.dr.ing.

BEJINARIU Costică

Facultatea de Ştiinţa şi Ingineria Materialelor

Secretar C7

6

Conf.dr.ing.

BIALI Gabriela

Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie şi Ingineria Mediului

Membru Senat

7

Prof.dr.ing.

BLAGA Mirela

Facultatea de Textile – Pielărie şi Management Industrial

Secretar C6

8

Conf.dr.ing.

BOFU Constantin

Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie şi Ingineria Mediului

Președinte C4

9

Prof.dr.ing.

BOGDAN Ion

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei

Vicepreședinte Senat

10

Prof.dr.ing.

CAŞCAVAL Petru

Facultatea de Automatică şi Calculatoare

Membru Senat

11

Prof.dr.ing.

CIOBANU Romeo Cristian

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Membru Senat

12

Prof.dr.ing.

CIOCOIU Iulian Aurelian

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei

Membru Senat

13

Conf.dr.arh.

CIOLACU Dragoș

Facultatea de Arhitectură “G.M. Cantacuzino”

Membru Senat

14

Prof.dr.ing.

CROITORU Cristian Gheorghe

Facultatea de Construcţii de Maşini şi Management Industrial

Președinte C6

15

Prof.dr.ing.

CURTEANU Silvia

Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

Membru Senat

16

Prof.dr.ing.

DOROFTEI Ioan

Facultatea de Mecanică

Membru Senat

17

Sl dr.ing.

ENȚUC Ioana Sorina

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

18

Sl dr.ing.

GAIGINSCHI Lidia

Facultatea de Mecanică

Membru Senat

19

Prof.dr.ing.

GĂLĂȚANU Cătălin Daniel

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Secretar C4

20

Prof.dr.ing.

GAVRILESCU Maria

Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

Secretar C2

21

Conf.dr.ing.

HAPURNE Tania Mariana

Facultatea de Arhitectură “G.M. Cantacuzino”

Secretar Senat

22

Conf.dr.ing.

HARPA Rodica

Facultatea de Textile – Pielărie şi Management Industrial

Membru Senat

23

Conf.dr.ing.

HOROBA Eugen Vasile

Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

Președinte C7

24

Prof.dr.ing.

HORODINCĂ Mihăiță

Facultatea de Construcţii de Maşini şi Management Industrial

Membru Senat

25

Conf.dr.ing.

ISTRATE Cristiana

Facultatea de Textile – Pielărie şi Management Industrial

Membru Senat

26

Conf.dr.ing.

MAIER Stelian Sergiu

Facultatea de Textile – Pielărie şi Management Industrial

Președinte C5

27

Prof.dr.ing.

MĂMĂLIGĂ Ioan

Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

Membru Senat

28

Prof.dr.ing.

MUNTEANU Corneliu

Facultatea de Mecanică

Membru Senat

29

Prof.dr.ing.ec.

NEDELCU Dumitru

Facultatea de Construcţii de Maşini şi Management Industrial

Membru Senat

30

Conf.dr.ing.

NICUȚĂ Ana

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

31

Prof.dr.ing.

OLARU Dumitru

Facultatea de Mecanică

Președinte C1

32

Prof.dr.ing.

PĂNESCU Doru Adrian

Facultatea de Automatică şi Calculatoare

Președinte Senat

33

Prof.dr.ing.

PLEȘCA Adrian Traian

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Secretar C3

34

Conf.dr.ing.

POSTOLACHE Mihai

Facultatea de Automatică şi Calculatoare

Membru Senat

35

Conf.dr.ing.

PROCA Gabriela Ecaterina

Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie şi Ingineria Mediului

Secretar C5

36

Prof.dr.fiz.

RADINSCHI Irina

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

37

Lect.dr.mat.

ROMAN Marcel Romică

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Președinte C3

38

Prof.dr.ing.

SĂLCEANU Alexandru

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Membru Senat

39

Prof.dr.ing.

SĂRMĂŞANU CHIHAI Constantin

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Membru Senat

40

Conf.dr.ing.

SAVA Costică

Facultatea de Textile – Pielărie şi Management Industrial

Membru Senat

41

Conf.dr.ing.

SCRIPCARIU Luminița

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei

Membru Senat

42

Prof.dr.ing.

SCUTARU Dan

Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

Secretar C1

43

Conf.dr.ing.

ȘERBAN Elena

Facultatea de Automatică şi Calculatoare

Membru Senat

44

Prof.dr.ing.

SÎRBU Adriana

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei

Membru Senat

45

Conf.dr.ing.

TIȚA Irina

Facultatea de Construcţii de Maşini şi Management Industrial

Membru Senat

46

Sl dr.ing.

TOMA Ionuț Ovidiu

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

47

Student

BOTEZAT Emanuel

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei

Membru Senat

48

Student

BUNDUC Dumitru Doru

Facultatea de Știința și Ingineria Materialelor

Membru Senat

49

Student

CĂPRIOARĂ Claudiu

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

50

Student

CRONȚ Alexandru Marian

Facultatea de Automatică şi Calculatoare

Membru Senat

51

Student

DIACONU Iustinian

Facultatea de Arhitectură « G.M. Cantacuzino »

Membru Senat

52

Student

HORGA Tudor

Facultatea de Construcţii şi Instalaţii

Membru Senat

53

Student

IRIMIA Alexandru Ionuț

Facultatea de Construcţii de Maşini şi Management Industrial

Membru Senat

54

Student

MĂTĂȘEL Elena Alice

Facultatea de Textile – Pielărie şi Management Industrial

Membru Senat

55

Student

OLAR Mihăiță Gabriel

Facultatea de Inginerie Chimică şi Protecţia Mediului

Membru Senat

56

Student

POPA Adi Cătălin

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Membru Senat

57

Student

POPA Silviu Gabriel

Facultatea de Mecanică

Membru Senat

58

Student

PRICOPE Răzvan Mihai

Facultatea de Inginerie Electrică, Energetică şi Informatică Aplicată

Membru Senat

59

Student

RĂȚOI Andrei

Facultatea de Mecanică

Membru Senat

60

Student

ROBU Oana

Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie şi Ingineria Mediului

Membru Senat

61

Student

TULUCEANU Marius Cosmin

Facultatea de Automatică şi Calculatoare

Membru Senat

62

Student

ZETU Corina Elena

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei

Membru Senat

 

>